Péřová zavinovačka na cestách

Dovolená s miminkem a malými dětmi… mnozí z nás se na ni těší, ale zároveň se tak trochu i obávají, jak to  zvládnou. My máme za sebou několik dovolených, poslední v Chorvatsku. Cesta je to dlouhá, a tak jsme neváhaly využít nočního spánku v autě. Předpokládajíc klimbající hlavičky svých ratolestí, jsme nelenili a ušili péřové polštářky ve tvaru podkovy. Ty starší děti si s tím bohatě vystačily. To, že peřinka (péřová zavinovačka) nesmí těm menším chybět při spaní v posteli, s tím jsme počítali. Jaké bylo ale překvapení, když ke spánku na cestě nepomohlo ani jedoucí auto, ani pokročilá večerní hodina, ani pohádka O třech prasátkách snad na sto způsobů, ale osvícenecká myšlenka zastavit auto a vytáhnout z kufru peřinku ... situaci pak po pár minutách zcela vystihuje fotka syna zachumlaného ve své peřince :).

                                                                                                IMG_20180710_040906    l0

     

Se zavinovačkou a polštářkem jsme šťastně překonali dlouhou cestu vnitrozemím a ráno uviděli moře. Ta radost byla veliká. Pro děti to bylo u moře „poprvé“ a bylo to skvělé. Pro nás mámy to bylo o to skvělejší, že peřinka nezklamala a zafungovala i při poobědovém spánku. Ta pohoda, lehnout si na deku před chatku, kde jsme se mohly se ségrou opalovat i několik desítek minut v kuse, což se jevilo na pláži jako science fiction, neboť jsme se každých deset minut z deky zvedaly, abychom naplnily potřeby drahých ratolestí :-)

                                                                                        IMG_20180713_214513   IMG_20180713_214527

                    

Děti byly na péřovou zavinovačkou maximálně zvyklí doma a stejné pohodlí jsme jim chtěli vytvořit i na dovolené a byla to nejlepší volba. Když zapomenete dudlík nebo plenky, to se dá dokoupit, se zavinovačkou by to bylo nemožné! My zavinovačku využily na maximum. Dovolená je přece o odpočinku a my víme, že to jde i s dětmi.

  Elizama_rodiny_nahled (199 of 660)_1

 

Zavinovačku využijete ať už pojedete na dovolenou kdekoliv. Na procházku do kočárku, na deku k vodě, k odpočinku na pláži, k polednímu spánku na hotelu nebo v chatce. A v horkých a parných dnech vždy rozloženou jako hnízdečko. 

Miminko nikdy nenechávejte ležet, ať už v kočárku nebo na dece na zavinovačce přímo na slunci. Vždy mějte malé děti ve stínu!

Další rady ohledně používání zavinovačky v létě jsme psali v článku o péřové zavinovačce v létě: https://www.elizame.cz/blog/perova-zavinovacka-na-cestach/

           IMG_20190606_145231    kveten_venku_web (17 of 27)

 

Doporučujeme na zavinovačku dávat 2 látkové plenky, 1 pod hlavičku a 1 pod zadeček. Spodní plenka může být i takto celá rozložená. Pokud máte malé miminko nebo i větší a zavinutí má rádo, zaviňte ho jen do látkové plenky a ze zavinovačky udělejte hnízdečko. Obecně je varianta hnízdečka ze zavinovačky na léto ideální. Miminko cítí oporu kolem sebe, nikam nepadá a neplave a je si jistější. Méně pláče a lépe a déle spí.

  

                                                                                                                           elizame_nahledy (232 of 474)    elizame_nahledy (231 of 474)

           

Miminko má stále stejné potřeby, ať se narodí v létě nebo zimě. Proto je vždy lepší mu ty nejkvalitnější podmínky pro zdravý psychomotorický vývoj vždy dopřát, a pak jen přizpůsobit se danému ročnímu období.

 Přejeme Vám pohodovou a vydařenou dovolenou.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení