Jak je to s tou alergií na peří?

Poměrně jednoduše. Alergie na peří je velmi velmi vzácná. V případech, kdy někdo nemůže spát v péřových výrobcích, se jedná v drtivé většině o alergii na prach nebo roztoče (respektive jeho výměšky), kteří se mohou v peří vyskytnout, pokud se o péřové výrobky dlouhodobě nestarají. Pro roztoče jsou vhodným zdrojem potravy šupiny lidské kůže, nikoliv samotné peří. Proto je vhodné povlaky udržovat v čistotě a ideálně je jednou za 1-2 týdny vyprat.

 

Problematice alergie na peří a jeho působení na dětský organismus se věnuje Prof. Dr. med. Dietrich Hofmann, bývalý vedoucí Institutu pediatrie, Universitätsklinik (Fakultní nemocnice) Frankfurt nad Mohanem. Obecně lze jeho výsledky shrnout jako velmi pozitivní a nijak nebránící pro používání peří u dětí. Dokonce i zkouška lámání peří nevedla k žádným relevantním výsledkům. Minimální procento lidí, kteří mohou být alergičtí na peří (resp. na keratin v něm obsažený) by trpělo alergií na kůži a ne alergií na dýchací cesty. Koncentrace keratinu v peří se minimalizuje standardizovaným čištěním a sterilizací tak, že není možné detekovat pozitivní reakce na peří.

 

Peří je uloženo v sypkovině (100% bavlně), která je impregnovaná tak, aby nedocházelo k úniku peří, ale zároveň obsah přirozeně větrá. Impregnace také zabraňuje prosáknutí menšího množství tekutiny dovnitř peřinky. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení