Jak dítě do peřinky správně zabalit?

Při balení do peřinky jsou důležité 2 věci. Jednak dítě správně zabalit a také jej do peřinky vhodně obléknout.

 

Balení:
• Před položením dítěte peřinku dobře protřepejte tak, abyste větší část peří sesypali k hlavičkové části. Na tuto část pak doporučujeme položit látkovou plenu složenou na čtvrtiny. V případě, že Vám miminko ublinkává nebo se obáváte pročůrání přes plenku, můžete přes celou peřinku rozložit ještě jednu látkovou plenku.
• Miminko na peřinku pokládejte přes nabalení z bříška – přes bok – až na záda. Hlavu miminka mějte stále v dlaních a přes vlásky (horní část hlavičky) dlaň vysuňte. Dítě by mělo ležet v ose (hlavička, nos, hrudní kost a stydká spona v jedné ose).
Miminko přidržujte levou rukou (platí pro praváky; leváci jej drží naopak pravou rukou) na hrudníku pro jeho zafixování do středu peřinky.
• Pak začněte zavinovat peřinku, nejprve pravou stranu přes miminko doleva, pak spodní část přes nožičky směrem nahoru, a nakonec levou část směrem doprava, kde peřinku zapnete na knoflík. -
• Pokud je miminko starší (cca od 3 měsíce), je klidné a má rádo volné nožičky, pak spodní část nemusíte rolovat nahoru a necháte ji otevřenou, aby si miminko mohlo s nožičkama volně kopat. Peřinku zaviňte pouze po stranách.
Pro dokonalejší zavinutí (u novorozených nebo neklidných miminek) můžete zavinutí umocnit i zavinutím látkové pleny, která je na peřince položena. 

Pro lepší a názornější představu pro Vás připravujeme krátké video, kde bude správné zavinutí zobrazeno.


Jak miminko obléknout:
• Některé maminky se bojí, že se jim miminko v peřince přehřeje nebo zpotí. Je to však pouze o vhodném oblečení.
V zimě je peřinka ideálním pomocníkem pro udržení tepla. Nicméně není potřeba miminko balit do punčocháčů a ještě do dupaček a dalších svetříků. Záleží samozřejmě také na tom, jak moc byt a ložnici vytápíte. Ale většinou bohatě postačí bodýčko a punčocháče, maximálně dupačky.
• Pokud chcete využít peřinku do kočárku, oblečte do něj miminko v tolika vrstvách, kolik máte na sobě. Všichni jistě známe pravidlo, kdy má mít dítě o jednu vrstvu navíc, a to právě zajistí peřinka. Na ni pak lze položit ještě deku nebo ve větší zimě lze využít fusak. Nezapomeňte mu dobře chránit hlavičku čepičkou.
V létě. v horkých dnech pak miminko do peřinky oblečte minimálně. Postačí mu plenka, pokud není léto příliš parné, oblečte jej do body a ponožek.
• Pokud panuje velké vedro, klidně nechte peřinku rozloženou pouze s vyvýšenými okraji. Neklidné děti pak zaviňte pouze látkovou plenou a peřinku nechte opět rozloženou.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení