Proč k péřové zavinovačce pořídit i polštářek?

Často se nás milé zákaznice ptáte na důležitost a význam péřového polštářku do kombinace s péřovou zavinovačkou, jestli polštářek pořídit rovnou se zavinovačkou a proč. A tak jsme si řekli, že bude nejlépe vše sepsat zde.

          pocitovky_unor_web (16 of 31) elizame_2

 

Každé miminko, když se narodí, je zvyklé na prostředí, které mělo u maminky v bříšku. Zde bylo podstatně méně místa, leželo se schoulenou hlavičkou a ručičkama i nožičkama před tělíčkem. Proto, aby bylo nadále spokojené i po narození, je vhodné novorozenci poskytnout podobné prostředí jako v době nitroděložního života alespoň do jeho 3 měsíců. 

To znamená poskytnout mu prostředí měkké, příjemné, ale s určitými mantinely. To vše mu dopřeje péřová zavinovačka. Nicméně vhodného protažení šíje, kdy se miminko může krásně uvolnit a spát a odpočívat v poloze, která je pro jeho zdravý vývoj nejvhodnější, lze dosáhnout až v kombinaci zavinovačky s péřovým polštářkem. Položením do zavinovačky na polštářku dojde krásně ke srovnání miminka do jedné osyčelíčka, nosu, brady a klíčních kostí. Miminko má pak možnost pohodlně zvedat nožičky i ruce nad tělíčko, čímž posiluje potřebné svaly, které jsou důležité při správném vývoji vedoucímu až ke vzpřímení dítěte. 

Miminko se po narození neumí ještě samo uvolnit na celá záda a je potřeba mu nabídnout vhodné podmínky. Samotná zavinovačka nevytvoří potřebnou vyvýšenou rovinu, tak jak je potřeba, proto je ideální ji doplnit  polštářkem. Kombinace zavinovačky a polštářku také pomáhá pokud má děťátko od porodu zploštělou hlavičku

Až bude miminko větší, ocení i lepší výhled kolem sebe, protože ho zajímá, co dělá maminka a co se kolem něj děje. Díky tomu, že je polštářek polovysypaný, můžete jej používat i v dalších měsících až do doby, kdy ze zavinovačky úplně odroste (a nebude potřeba již ani jako hnízdečko) v kombinaci s péřovou peřinou. 

 

Elizame_srpen_pondeli (55 of 80)                          elizame_nahledy (205 of 474)

 

Zavinovačka i polštářek jsou polovysypané kvalitním českým husím peřím a vždy po natřepání působí jako obláček. Když se pak do nich miminko položí, krásně se zaboří až na pevnou rovnou podložku (v postýlce, v kočárku, na zemi,…), což je pro vývoj páteře velice důležité. V tu chvíli se hezky hlavička rovná do osy s hrudní kostí a stydkou sponou. Miminku se uvolní celá záda a pohodlně odpočívá. Pokud zrovna nespinká a leží na zavinovačce s ohnutými okraji jako v hnízdečku, má zároveň prostor pro objevování ručiček a nožiček, k jejich zvedání a tím posilování potřebných svalů. 

 

roza_maruska_aneta (2 of 75)      Elizame_vyber_rijen (35 of 44)

  

Péřový polštářek je se zavinovačku v podstatě nezbytností alespoň do 3 měsíce miminka. Se zavinovačkou jej využijete denně -  v postýlce, pod hrazdičkou a i když se to možná na první pohled nezdá, tak se vleze i do kočárku.

Prohlédněte si  bohatý výběr vzorů Elizame zavinovaček a polštářků a nakombinujte si sadu podle své představy.

 

       

 

    

    

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení