Přírodní materiály

Proč preferujeme přírodní materiály?

Ač se to mnohé z vás překvapí, pokožka je největším orgánem těla. I přesto, že funguje jako přirozená bariéra, mnohé látky přes ní prochází a může být při setkání s některými citlivá. Proto je vždy důležitý výběr materiálů, které se naší kůže dotýkají. U pokožky miminek a dětí to platí dvojnásobně, protože dětská pokožka je mnohem citlivější než ta naše. Nejlepší volbou jsou přírodní materiály, které jsou k dětské pokožce přátelské, jsou lépe snášeny, jsou příjemné pro dotek, sají pot a nevznikají tak různé alergické reakce kůže. 

 

U Elizame jste jako v bavlně- doslova?

Bavlna je přírodní materiál, je hypoalergenní, odvádí vlhkost, je prodyšná, lze ji prát i při vyšších teplotách, aniž by ztratila barvu a tvar, a lze ji žehlit. Je využívána odpradávna a vyznačuje se  těmi nejlepšími vlastnostmi. U zavinovaček, které jsou v prvním nejužším kontaktu s miminkem (a v létě přímo s dětskou pokožkou) bychom měli dbát především na funkčnost, praktičnost, pohodlí i bezpečí děťátka. Bavlna navíc umožňuje potisk originálními líbivými vzory, a je tak vizuálně velmi atraktivní a estetická. Všechny naše autorské a designové bavlněné povlaky naleznete zde: https://www.elizame.cz/povlaky-na-perove-zavinovacky/

Elizame_srpen_pondeli_III (28 of 111)    Elizame_srpen_pondeli_II (52 of 54)


Ačkoliv jsou mnohé jiné materiály jemné a hebké, krásně barevné a lahodí oku již na první pohled, nesmíme zapomínat na nejdůležitější aspekt,  tedy vhodnost pro pokožku nejmenších dětí. Materiál musí být testovaný, certifikovaný a prodyšný, aby miminko zbytečně nezahříval a dovolil pokožce dýchat.
V tomto ohledu nejsou oblíbené materiály jako minky nebo fleece (složené z polyesterových umělých vláken) u zavinovaček, pro nejužší kontakt s pokožkou miminka zvláště v horku vůbec vhodné. Někdy je těžké nepodlehnout módním trendům a ohlížet se  i na další důležité vlastnosti než je vzhled. Aktuálně registrujeme na trhu také množství  pletenin, opět  často z umělých vláken. U peřinek se těmto materiálům snažte vyhnout, protože hledáte funkčnost a věříme, že chcete stejně jako my, aby miminko bylo v nejlepším tepelném komfortu. Naopak u produktů jako deka do kočárku (https://www.elizame.cz/deky/), jejichž cílem je děťátko zahřát, se jich nemusíte obávat.

Elizame_srpen_pondeli_II (28 of 54)  Elizame_srpen_pondeli_III (111 of 111)

Co káže zákon?

V České republice jsou legislativní požadavky na materiál pro výrobu produktů pro malé děti popsány ve vyhlášce Ministerstva zdravotnictví o hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let 84-2001Sb. Ta deklaruje  potřebnou kvalitu všech textilních produktů, které jsou pro miminka a děti určeny. 


Pro Elizame je kvalita a nezávadnost na prvním místě. 

Všechny materiály pečlivě vybíráme a používáme pouze takové, které mají potřebné atesty a certifikace. Vaše děti budou jako v bavlnce a vy budete mít klidný spánek nejen kvůli tomu, jak jsou naše produkty vyladěné, jak fungují, ale že jsou také 100% bezpečné.  Autorské látky od designérky Šárky Honsové – Wilburrina - jsou navíc certifikovány ve Zkušební laboratoři ve Zlíně, tedy v České republice

 

Elizame hledá cestu, která je ekologická a šetrná k přírodě a zároveň nabídne miminku i vám  jedinečný komfort, nadstandardní kvalitu, bezpečí a tradici zabalenou do krásného designu.

S láskou Kristýna a Nela

images_1guetesiegel_oekotex_1 

 

 

bavlnena-latka-len-vlnena-bila--81_11555_51   elizame_nahledy (619 of 409)   62450_316__vyrp12_206motylice_kridla_detail 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení